rph

14
Subjek : Pendidikan kesihatan Tarikh : 20/10/2014 Masa : 8.30-9.00 am Topik : kesihatan persekitaran Tajuk : Pertolongan cemas Kelas : 2 Jujur Satandard kandungan : 3.3 Standard pembelajaran : 3.3.2 Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: Mengetahui asas pertolongan cemas dan kepentingan bertindak dengan bijak mengikut situasi Aktiviti pengajaran : I. Meneranakan situasi kecemasan berdasarkan keratin suarat khabar II. Murid menyatakan orang yang patut diberitahu apabila berlakuk kecemasan III. Murid melakonkan cara meminta pertolongan ketika berlaku kecemasan IV. Edaran lembaran kerja (pentaksiran) Refleksi : Subjek : Pendidikan kesihatan Tarikh : 20/10/2014 Masa : 10.30-11.00 am Topik : kesiharan persekitaran Tajuk : Keselamatan Kelas : 2 Ikhlas Satandard kandungan : 3.3 Standard pembelajaran : 3.3.2 Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: Mengetahui asas

Upload: mohd-arif

Post on 27-Sep-2015

223 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

g

TRANSCRIPT

Subjek : Pendidikan kesihatan Tarikh : 20/10/2014

Masa : 8.30-9.00 am

Topik : kesihatan persekitaran

Tajuk : Pertolongan cemas

Kelas : 2 Jujur

Satandard kandungan : 3.3

Standard pembelajaran : 3.3.2

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

Mengetahui asas pertolongan cemas dan kepentingan bertindak dengan

bijak mengikut situasi

Aktiviti pengajaran :

I. Meneranakan situasi kecemasan berdasarkan keratin suarat khabar

II. Murid menyatakan orang yang patut diberitahu apabila berlakuk kecemasan

III. Murid melakonkan cara meminta pertolongan ketika berlaku kecemasan

IV. Edaran lembaran kerja (pentaksiran)

Refleksi :

Subjek : Pendidikan kesihatan Tarikh : 20/10/2014

Masa : 10.30-11.00 am

Topik : kesiharan persekitaran

Tajuk : Keselamatan

Kelas : 2 Ikhlas

Satandard kandungan : 3.3

Standard pembelajaran : 3.3.2

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

Mengetahui asas pertolongan cemas dan kepentingan bertindak dengan

bijak mengikut situasi

Aktiviti pengajaran :

V. Meneranakan situasi kecemasan berdasarkan keratin suarat khabar

VI. Murid menyatakan orang yang patut diberitahu apabila berlakuk kecemasan

VII. Murid melakonkan cara meminta pertolongan ketika berlaku kecemasan

i) Edaran lembaran kerja (pentaksiran)

Refleksi :

Subjek : Pendidikan Sivik Kewarganegaaraan Tarikh : 20/10/2014

Masa : 9.30-10.00 am

Kelas : 5 Jujur

Topik: Sedia Hadapi Cabaran

Tajuk : Ciri-ciri peribadi terpuji

-Pertuturan dan tingkah laku yang mulia

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

i) Menyenaraikan Mengenal pasti ciri-ciri peribadi terpuji

ii) Berusaha untuk meningkatkan peribadi terpuji

Kaedah : kaedah masteri

Aktiviti pengajaran :

i. Melakonkan aktiviti konflik dengan rakan

ii. Wakil kumpulan membuat pembetulan pertuturan yang tidak

sopan.

iii.Memadankan perkataan sopan dengan gambar yang disediakan.

Refleksi :

Subjek : Pendidikan Sivik Kewarganegaaraan Tarikh : 17/10/2014

Masa : 8.30-9.00 am

Kelas : 5 Jujur

Topik: Sedia Hadapi Cabaran

Tajuk : Ciri-ciri peribadi terpuji

- Ketahanan diri

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

I. Menyenaraikan cara membina ketahanan diri untuk menghadapi cabaran.

II. Menyatakan cara bagaimana berusaha untuk meningkatkan peribadi terpuji.

Kaedah : kaedah masteri

Aktiviti pengajaran :

i. Melakonkan aktiviti penyelesaian masalah berdasarkan kad gambar:

- konflik dengan rakan

- masalah pembelajaran

- takut menghadapi cabaran

- tekanan keluarga

Refleksi :

Subjek : Reka Bentuk Teknologi Tarikh : 16/10/2014

Masa : 11.30-12.30 am

Tajuk : Penghasilan projek

Kelas : 4 Ikhlas

Satandard kandungan : 4.1

Standard pembelajaran : 4.1.6, 4.1.7

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

I. Menyediakan alatan dan bahan berpandukan manual

II. Mengukur, menanda dan memotong bahan dengan

kaedah yang betul dan ukuran yang tepat

Aktiviti pengajaran :

i. Murid merujuk kepada manual yang di berikan

ii. Murid melihat guru menanda dan memotong dengan kaedah yang betul

iii. Murid melakukan aktiviti menanda dan memotong di dalam kumpulan.

iv. Guru dan murid menbuat rumusan

Refleksi :

Subjek : Pendidikan Jasmani dan kesihatan Tarikh : 15/10/2014

Masa : 8.30-9.30 am

Kelas : 5 Jujur

Tunjang: Kebersihan dan Keselamatan Persekitaran

Tajuk : Pertolongan Cemas

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

I. Mengetahui kandungan peti kecemasan.

II. Simulasi rawatan luka kecil.

Kaedah : kaedah masteri

Aktiviti pengajaran :

1. Guru menunjukkan peti kecemasan

2. Murud dan guru mengadakan sesi bersoal jawab mengenai kandungan peti kecemasan

3. Guru menunjukkan simulasi cara merawat luka kecil

4. Murid melakukan simulasi secara berkumpulan dalam merawat luka kecil

5. Guru melakukan rumusan

Refleksi :

Subjek : Pendidikan jasmani Tarikh : 14/10/2014

Masa : 7.30-8.00 am

Fokus : berkebolehan mengenal arah berdasar konsep jam

Tajuk : Kenal Arah

Kelas : 2 Ikhlas

Standard pembelajaran : 1.11.1, 2,10.1, 5.2.2

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

i. Menggunakan konsep jam sebagai pandu arah semasa melakukan aktiviti menjejak dan mencari harta karun

ii. Menerima cabaran dan berasa seronok melakukan aktiviti.

Aktiviti pengajaran :

i. Memanaskan badan

ii. Penyampaian standar pembelajaran

iii. Aktiviti 1 mengenal konsep arah jam

Aktiviti 2 menjejejak arah

iv. Rangkaian pergerakan di setiap stesen

v. Pentaksiran melalaui pergeakan.

Refleksi :

Subjek : Pendidikan jasmani Tarikh : 14/10/2014

Masa : 8.30-9.00 am

Fokus : berkebolehan mengenal arah berdasar konsep jam

Tajuk : Kenal Arah

Kelas : 2 Jujur

Standard pembelajaran : 1.11.1, 2,10.1, 5.2.2

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

iii. Menggunakan konsep jam sebagai pandu arah semasa melakukan aktiviti menjejak dan mencari harta karun

iv. Menerima cabaran dan berasa seronok melakukan aktiviti.

Aktiviti pengajaran :

vi. Memanaskan badan

vii. Penyampaian standar pembelajaran

viii. Aktiviti 1 mengenal konsep arah jam

Aktiviti 2 menjejejak arah

ix. Rangkaian pergerakan di setiap stesen

x. Pentaksiran melalaui pergerakan.

Refleksi :

Subjek : kemahiran Hidup Tarikh : 13/10/2014

Masa : 9.00-10.00 am

Kelas : 5 Jujur

Topik: Perniagaan Dan Keushawanan

Tajuk : Promosi Melalui Poster

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

i. Mengenal pasti maklumat yang perlu ada dalam poster

ii. Mengenal ciri poster yang baik

Kaedah : kaedah masteri

Aktiviti pengajaran :

1. bersoal jawab tentang iklan yang terdapat di dalam video

2. Guru menerangkan tentang cara iklan dan promosi perniagaan

3. Murid berbincang di kumpulan mengenalpasti ciri-ciri poster yang baik

4. Murid melakukan poster berdasarkan produk dan bahan yang akan di hasilkan

Refleksi :

Subjek : kemahiran Hidup Tarikh : 13/10/2014

Masa : 11.30-12.30 pm

Kelas : 5 Ikhlas

bjektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

iii. Mengenal pasti maklumat yang perlu ada dalam poster

iv. Mengenal ciri poster yang baik

Kaedah : kaedah masteri

Aktiviti pengajaran :

5. bersoal jawab tentang iklan yang terdapat di dalam video

6. Guru menerangkan tentang cara iklan dan promosi perniagaan

7. Murid berbincang di kumpulan mengenalpasti ciri-ciri poster yang baik

8. Murid melakukan poster berdasarkan produk dan bahan yang akan di hasilkan

Refleksi

Subjek : Dunia Seni Visual Tarikh : 16/10/2014

Masa : 7.30-8.30 am

Bidang : Menbentuk Dan Menbuat Binaan

Tajuk : Topeng Muka

Kelas : 2 Jujur

Standard pembelajaran : 1.8.2, 7.7.2, 5.2.2

Objektif Pembelajaran :

3.1 persepsi estetik

3.1.2.1

3.1.2.2

3.1.3.1

3.2 aplikasi seni

3.2.1.

3.2.2

Aktiviti pengajaran :

i. Guru menunjukkan beberapa topeng muka yang telah siap

ii. Bersoal jawab tentang alatan tangan ayang akan digunakan

iii. Melukis bentuk muka haiwan pada kertas

iv. Murid mewarna lukisan yang telah di lukis

v. Guru menilai hasil

vi. Rumusan

Refleksi :

Subjek : Dunia Seni Visual Tarikh : 16/10/2014

Masa : 7.30-8.30 am

Bidang : Menbentuk Dan Menbuat Binaan

Tajuk : Topeng Muka

Kelas : 2 Ikhlas

Standard pembelajaran : 1.8.2, 7.7.2, 5.2.2

Objektif Pembelajaran :

3.1 persepsi estetik

3.1.2.1

3.1.2.2

3.1.3.1

3.2 aplikasi seni

3.2.1.

3.2.2

Aktiviti pengajaran :

vii. Guru menunjukkan beberapa topeng muka yang telah siap

viii. Bersoal jawab tentang alatan tangan ayang akan digunakan

ix. Melukis bentuk muka haiwan pada kertas

x. Murid mewarna lukisan yang telah di lukis

xi. Guru menilai hasil

xii. Rumusan

Refleksi :

Subjek : Pendidikan Jasmani dan kesihatan Tarikh : 15/10/2014

Masa : 8.30-9.30 am

Kelas : 5 Jujur

Tunjang: Kebersihan dan Keselamatan Persekitaran

Tajuk : Pertolongan Cemas

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

I. Mengetahui kandungan peti kecemasan.

II. Simulasi rawatan luka kecil.

Kaedah : kaedah masteri

Aktiviti pengajaran :

1. Guru menunjukkan peti kecemasan

2. Murud dan guru mengadakan sesi bersoal jawab mengenai kandungan peti kecemasan

3. Guru menunjukkan simulasi cara merawat luka kecil

4. Murid melakukan simulasi secara berkumpulan dalam merawat luka kecil

5. Guru melakukan rumusan

Refleksi :

Subjek : Pendidikan Jasmani dan kesihatan Tarikh : 16/10/2014

Masa : 8.30-9.30 am

Kelas : 5 Jujur

Tunjang: Kebersihan dan Keselamatan Persekitaran

Tajuk : Pertolongan Cemas

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

I. Mengetahui kandungan peti kecemasan.

II. Simulasi rawatan luka kecil.

Kaedah : kaedah masteri

Aktiviti pengajaran :

1. Guru menunjukkan peti kecemasan

2. Murud dan guru mengadakan sesi bersoal jawab mengenai kandungan peti kecemasan

3. Guru menunjukkan simulasi cara merawat luka kecil

4. Murid melakukan simulasi secara berkumpulan dalam merawat luka kecil

5. Guru melakukan rumusan

Refleksi :

Subjek : Reka Bentuk Teknologi Tarikh : 16/10/2014

Masa : 11.30-12.30 am

Tajuk : Penghasilan projek

Kelas : 4 Jujur

Satandard kandungan : 4.1

Standard pembelajaran : 4.1.9

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

I. Membuat kemasan projek menggunakan cat sembur dengan cara yang betul.

II. Membuat kemasan menggunakan pelekat dengan kemas.

Aktiviti pengajaran :

1. Guru menunjukkan projek yang telah siap tetapi berbeza cara kemasan

2. Guru bersoal jawab tentang kepentingan menbuat kemasan.

3. Guru menunjukan cara yang betul mengunakan bahan alatan kemasan

4. Murid menggunakan kertas las untuk melicikan projek (HOTS)

5. Murid melakukan kemasan sambil di perhatikan oleh guru

6. Rumusan

Refleksi :

Subjek : Reka Bentuk Teknologi Tarikh : 17/10/2014

Masa : 9.00-10.00 am

Tajuk : Penghasilan projek

Kelas : 4 Ikhlas

Satandard kandungan : 4.1

Standard pembelajaran : 4.1.9

Objektif Pembelajaran : pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

I. Membuat kemasan projek menggunakan cat sembur dengan cara yang betul.

II. Membuat kemasan menggunakan pelekat dengan kemas.

Aktiviti pengajaran :

1. Guru menunjukkan projek yang telah siap tetapi berbeza cara kemasan

2. Guru bersoal jawab tentang kepentingan menbuat kemasan.

3. Guru menunjukan cara yang betul mengunakan bahan alatan kemasan

4. Murid menggunakan kertas las untuk melicikan projek (HOTS)

5. Murid melakukan kemasan sambil di perhatikan oleh guru

6. Rumusan

Refleksi :