format rph

3
FORMAT RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR (MATEMATIK) Mata Pelajaran : Tarikh : Masa : Tempoh : Tahun : Bilangan Murid : Bidang Pembelajaran : Tajuk : Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk: Standard Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid berupaya untuk : Pengetahuan Sedia Ada : Penerapan nilai : Bahan Bantu mengajar : Fasa Cadangan Aktiviti Cadangan Komunikasi Persediaan (minit) *Orientasi idea berasaskan pengetahuan sedia ada *Pemerhatian dan Analisis (catatkan juga isi kandungan bagi setiap fasa di ruangan ini- cth fakta, konsep matematik) (untuk minit – boleh catatkan minit atau tuliskan 8.00 am- 8.15am) Nilai: (catatkan nilai yang bersesuaian) Imaginasi (minit) *Menyediakan pengalaman untuk sesuatu konsep ataupun pemahaman serta membandingkan penjelasan murid *Penjanaan idea *Sintesis idea Nilai: Perkembangan (minit) *Penjelasan lanjut *Penambahbaikan *Menilai Nilai: Tindakan (minit) *Pelaksanaan *Amalan Berterusan Nota: - Murid membuat latihan pada lembaran kerja yang diedarkan pada masa yang ditetapkan - Bincangkan hasil kerja murid JSM IPG KTHO/2013

Upload: lee-lee

Post on 22-Dec-2015

28 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

..

TRANSCRIPT

Page 1: Format rph

FORMAT RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KSSR (MATEMATIK)Mata Pelajaran :Tarikh :Masa :Tempoh :Tahun :Bilangan Murid :Bidang Pembelajaran :Tajuk :Standard Kandungan : Murid dibimbing untuk:Standard Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid berupaya untuk :Pengetahuan Sedia Ada :Penerapan nilai :Bahan Bantu mengajar :

Fasa Cadangan Aktiviti Cadangan KomunikasiPersediaan (minit)*Orientasi idea berasaskan pengetahuan sedia ada*Pemerhatian dan Analisis

(catatkan juga isi kandungan bagi setiap fasa di ruangan ini- cth fakta, konsep matematik)(untuk minit – boleh catatkan minit atau tuliskan 8.00 am-8.15am)

Nilai: (catatkan nilai yang bersesuaian)

Imaginasi (minit)*Menyediakan pengalaman untuk sesuatu konsep ataupun pemahaman serta membandingkan penjelasan murid*Penjanaan idea*Sintesis idea

Nilai:Perkembangan (minit)*Penjelasan lanjut*Penambahbaikan*Menilai

Nilai:Tindakan (minit)*Pelaksanaan*Amalan Berterusan

Nota:- Murid membuat latihan pada lembaran kerja yang diedarkan pada masa yang ditetapkan- Bincangkan hasil kerja murid- Guru boleh menggunakan bahan lain yang difikirkan sesuai dengan murid- Guru boleh menggunakan lain-lain aktiviti yang sesuai Nilai:

Pentaksiran Nota:-Berdasarkan kepada keupayaan murid menjawab soalan di lembaran kerja yang diberi. Murid perlu betulkan kesilapan yang dilakukan-Boleh merujuk kepada Lembaran Kerja yang disertakan

Refleksi :

JSM IPG KTHO/2013

Page 2: Format rph

FORMAT RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KBSR (MATEMATIK)

Tahun :

Bilangan Murid :

Tarikh :

Masa :

Mata Pelajaran :

Tajuk :

Pengetahuan Sedia Ada :

Bidang Pembelajaran :

Objektif Pembelajaran : Murid dibimbing untuk:

Hasil Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid berupaya untuk :

Bahan Bantu mengajar :

Nilai Murni :

Kemahiran Berfikir :

Langkah Isi Kandungan Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

Catatan

Set Induksi (5 minit)

8:05 am – 8:10 am

* something to refer as a note* teacher’s script (not compulsory)* short lyric of a song related to the topic* short story*picture*games / rules*examples

* statement done by teacher and pupils*explanation about the activities

Bahan bantu Mengajar: Kemahiran Berfikir : Nilai:

Langkah 1(15 minit)

8:10 am – 8:25 am

* Development of concept

Langkah 2(20 minit)

8:25 am – 8:45 am

* Reinforcement - individual- group

Langkah 3(15 minutes)

8:45 am – 9:00 am

* Evaluation- individual- group

JSM IPG KTHO/2013

Page 3: Format rph

Penutup(5 minit)

9:00 am – 9:05 am

* example activity for closure :- to consolidate facts/skills of the lesson in the final stage by using teaching aids, questioning technique, giving written exercise as follow-up activities .* other examples : social closure & cognitive

closure, open-ended, close-ended, convergent, divergent questions, assigning homework, briefing of the next lesson

Refleksi:

JSM IPG KTHO/2013