rph intervensi sem 8

8
RANCANGAN SLOT PENGAJARAN Kelas : Prasekolah Ibnu Batuttha Tarikh : 19 Mac 2015 Masa : 10.00 -10.30 pagi Bilangan Murid : 5 orang Modul :Bertema Tunjang Utama : Bahasa dan Komunikasi Fokus : Standard Kandungan : Standard Pembelajaran : Kesepaduan Tunjang : Objektif Penbelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:- 1) Menyebut abjad 2) Menyebut huruf vokal 3) Menyebut huruf konsonan. Pengetahuan Sedia Ada : Murid mengenal beberapa abjad Kemahiran Berfikir (KB) : 1) 2) Penerapan Nilai : 1) Sabar

Upload: noorani-mohd-hussin

Post on 12-Dec-2015

284 views

Category:

Documents


13 download

TRANSCRIPT

Page 1: Rph Intervensi Sem 8

RANCANGAN SLOT PENGAJARAN

Kelas : Prasekolah Ibnu Batuttha

Tarikh : 19 Mac 2015

Masa : 10.00 -10.30 pagi

Bilangan Murid : 5 orang

Modul :Bertema

Tunjang Utama : Bahasa dan Komunikasi

Fokus :

Standard Kandungan :

Standard Pembelajaran :

Kesepaduan Tunjang :

Objektif Penbelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:-

1) Menyebut abjad

2) Menyebut huruf vokal

3) Menyebut huruf konsonan.

Pengetahuan Sedia Ada : Murid mengenal beberapa abjad

Kemahiran Berfikir (KB) : 1)

2) Penerapan Nilai : 1) Sabar

2) Bekerjasama

3) Berkeyakinan

Alat Bantu Mengajar : Kad huruf, CD Interaktif, Lembaran kerja

Page 2: Rph Intervensi Sem 8

Fokus MI : 1) Kecerdasan Linguistik.

2) Kecerdasan Muzik

Kosa Kata :

Page 3: Rph Intervensi Sem 8

..2..

..2..

SOALAN :-

a) Merancang satu rancangan pengajaran harian untuk slot pengajaran

bagi Tunjang Sains dan Teknologi yang merangkumi kemahiran

Matematik berdasarkan Kurikulum Standard Prasekolah

Kebangsaan.

-Pilih kemahiran Matematik yang bersesuaian mengikut masa

pengajaran masa pengajaran dan tema.

-Anda dikehendaki menghasilkan satu rancangan pengajaran

harian yang lengkap.

( RANCANGAN PENGAJARAN SLOT )

Page 4: Rph Intervensi Sem 8

HURAIAN PENGGUNAAN STRATEGI, PENDEKATAN,

KAEDAH/TEKNIK DAN AKTIVITI YANG DIGUNAKAN DALAM

RANCANGAN PENGAJARAN SLOT

i) SET INDUKSI

ii) LANGKAH 1

iii) LANGKAH 2

iv) LANGKAH 3

v) PENUTUP

Page 5: Rph Intervensi Sem 8

SOALAN :-

b) SEDIAKAN SATU ESEI REFLEKTIF YANG MENGUKAS TENTANG

KEKUATAN DAN KELEMAHAN RANCANGAN PENGAJARAN

HARIAN YANG ANDA BINA. PANJANG ESEI LEBIH KURANG 1000

PATAH PERKATAAN ( 5 MUKA SURAT ).

Page 6: Rph Intervensi Sem 8

Set Induksi

1. Teknik Penyoalan.-Teknik ini berupaya mewujudkan interaksi guru dengan murid secara berkesan.

Teknik Nyanyian.-Menyanyi adalah salah satu strategi yang boleh menarik minat murid.

Teknik Prompting-Guru memberi penerangan dan arahan.

2. Pendekatan Bersepadu

-Kesepaduan aktiviti berfokuskan guru dan berfokuskan murid.

3. Aktiviti Kelas.-

Page 7: Rph Intervensi Sem 8